Jak to všechno začalo? Aneb proč vlastně dělám takové kraviny…

Asi by se slušelo, abych napsal pár vět o tom, proč/jak jsem se dostal k těmto dálkovým pochodům a nabral prvotní zkušenosti.

Zhruba v roce 2010 jsem poprvé narazil v rámci Geocachingu na akci GeoKopr – pochod z Olomouckého svatého kopečku na Praděd. Akce velmi intenzivní a velmi náročná vzhledem k podmínkám a vybavení, které bylo tenkrát dostupné. Byl to vlastně už 2. ročník (první ročník má odkaz zde), takže to nevypadalo jako experiment do prázdna a šlo jenom o to si vyzkoušet jestli to dám a co to obnáší – přeci jen jít 90Km není úplně jen tak když člověk nemá naprosto žádné zkušenosti. Tehdy jsem se ještě účastnit nemohl, ale rok nato (2011) se již účast podařila. Byla to velmi podařená zkušenost – těžké kalhoty, těžké boty, těžký batoh a skoro polovinu jsem šel sám. První ročník byl časově přes 18 hodin. Pro zajímavost, ten poslední (v roce 2017) 13 hodin a naprosto nalehko (a rozhodně tam byly ještě rezervy). Co tím chci říci? Že se vybavení velmi rychle posunulo a za přijatelnou cenu se dá nyní pořídit kvalitní věci a udělat tím mnohem lepší výkon. A právě v tomto druhu pochodů jsem si našel určitý relax a odpočinek. 

Jenže to byl právě problém – rok 2017 byl skutečně posledním ročníkem této akce. A proto jsem musel začít hledat jinde – ze světa Geoachingu se totiž obecně pochodové eventy vytratily. A tak jsem se v roce 2018 pokusil o první větší věc a tím vlastně definitivně odstartoval tuhle „srandu“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *